Giełdy kryptowalut

giełda kryptowalut binance
Giełda kryptowalut – Binance

Czym są giełdy kryptowalut?

Giełdy kryptowalut to serwisy internetowe oferujące możliwość kupna i sprzedaży kryptowalut. Istnieją dwa sposoby handlu na giełdzie, jednym z nich jest zakup bezpośrednio z giełdy, jednakże wiąże się on z większymi opłatami manipulacyjnymi. Lepszym sposobem jest zakup bezpośrednio od innego użytkownika z aukcji.

Jakie giełdy kryptowalut wybrać?

Najpopularniejsze giełdy kryptowalut to BitBay, Binance, CoinDeal i BitMEX. Każda z nich charakteryzuje się czymś innym, jednakże wszystkie działają w taki sam sposób jak tradycyjne giełdy papierów wartościowych. O każdej z tych giełd możesz przeczytać więcej w osobnych wpisach.

Jak zacząć handlować?

Aby świadomie i bezpiecznie zacząć inwestować na giełdzie należy przede wszystkim poszerzyć swoją wiedzę na ich temat. Główne zagadnienia przedstawię Ci poniżej:

Dodatkowe opłaty

Niektóre giełdy wymagają dodatkowych opłat za depozyt, czy wymianę. W związku z tym przed zainwestowaniem pieniędzy należy się zapoznać z zasadami opłat na giełdzie, którą wybraliśmy.

Research

Warto zapoznać się z opinią innych osób o danej giełdzie, poczytać informacje na forach i innych portalach. W razie wątpliwości warto zadawać pytania.

Kurs wymiany kryptowalut

Na różnych giełdach można spotkać zupełnie inne kursy, czasem ich różnica dochodzi nawet do 10%, więc warto porównać, ponieważ można dużo zaoszczędzić.

Podsumowanie

Aby handlować na giełdzie kryptowalut nie trzeba najpierw ich zakupić. Można ja również samemu wykopać np. za pomocą darmowego narzędzia CryptoTab

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *